Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

13. SKAUTSKÝ ODDÍL MEDVĚDI

Kronika

ŠKOLNÍ ROK 2013/2014

LEDNOVÁ ODDÍLOVÁ SCHŮZKA

V pondělí 6. ledna se konala 1. oddílová schůzka v novém roce 2014. Na začátku jako vždy proběhl pokřik a nástup, při kterém se rozdaly některé odborky, světýlka a vlčci. Poté všichni nakreslili křídou na parkoviště před klubovnou novoroční přáníčka, zahrálo se několik her a všichni mohli jít domů s přáním v duši, aby i tento rok 2014 přinesl našemu oddílu jen to nejlepší.

Zapsala Terka

 

TŘÍKRÁLOVSKÁ SBÍRKA

Tradiční Tříkrálovská sbírka proběhla 4. 1. 2014. Naši tři králové (Karča, Matrioška a Beruška) se sešli na Charitě ve Šternberku. Zde dostali kostými a pokladničku. Někteří lidé je viděli rádi a přispěli, někteří už tak rádi nebyli. Když K+M+B vybrali peníze, vrátili se do budovy charity, kde dostali výborný oběd a lístky do kina na film Čtyřlístek ve službách krále.   

Zapsala Terka

 

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

K předání Betlémského světla došlo v sobotu 21. 12. 2013, kdy ho do Šternberka přivezli olomoučtí skauti. V neděli 22. 12. (4. adventní neděle) si mohli občané Šternberka a blízkého okolí odpálit Betlémské světlo na vánočních trzích na náměstí ve Šternberku. Náš oddíl zde měl svůj stánek. Pokud někdo neměl na Betlémské světlo svou vlastní svíčku, měl možnost si zde nějakou zakoupit. Také se zde prodával skautský čaj a slaný a sladký štrůdl. Mnoho lidí si pro Betlémské světlo přislo a mnoho z nich si i odneslo nějakou svíčku.

Zapsala Terka

 

VÁNOČNÍ VÝPRAVA NA PAVUČINKU

13.- 15. 12. náš oddíl řešil velmi závažnou věc. Když děti přijely na Pavučinku v Žulové, dozvěděly se, že nějaký neznámý pachatel otrávil pohádkovou říši nebezpečným jedem. Řekly jim to skřítkové Chramostejlík a Puskavec. Naštěstí se ale naši medvědí skřítci pohotově zhostili úkolu vymyšlení nového elixíru, který by zachránil pohádkovou říši. Do 24 hodin bylo vše naprosto v pořádku a medvědí skřítci mohli klidně oslavit vánoční svátky.

Zapsala Terka

 

GOMBÍKY

I tento rok se tradičně pořádaly Gombíky s přespáním na klubovně. Děti si mohly vyrobit adventní věnec, andělíčka nebo originálního sněhuláka. Panovala skvělá vánoční atmosféra, každý si vyrobil spoustu pěkných věcí, zpívali se koledy a hrály hry. Obzvláště pěkné byly adventní věnce, které se všem moc vydařily. Další den, v sobotu 30. 11., proběhl maraton deskových her. V jedenáct hodin tato úspěšná akce skončila a všichni se už moc těší na Vánoce.

Zapsala Terka

LISTOPADOVÁ ODDÍLOVÁ SCHŮZKA

….proběhla 4. 11. 2013. Všichni jsme schůzku zahájili oddílovým pokřikem. Potom následovaly venkovní hry jako molekuly, netradiční hoňka nebo hututu a po nich hry na klubovně. Ty byly v týmech v čele s Mirou a se Ševčou. Vítězně z tohoto klání vyšel Mirův tým. Také se provedlo vyhodnocení družin a několik vyvolených dostalo světýlko, vlčka či odborku. Pak jsme si dali jen pokřik a rozloučili se.

Zapsala Terka

KONFERENCE STRAŠIDEL VŠEHO DRUHU

1. 11. 2013 se náš oddíl Medvědů vydal na výpravu na chatu Pavučinka, kde se konala 150. Konference strašidel všeho druhu.  Děti zde zažily spoustu dobrodružství.  Hned po příjezdu totiž zjistily, že boss všech strašidel Casadya de Mortl byla zavražděna a cílem celého víkendu bylo zvolit nového bosse. Ale také si zde všichni měli užít trochu strašidelné zábavy a proto byl připravený pestrý program se spoustou her a disciplín. Třešničkou na dortu byla halloweenská party, kde se děti dozvěděly i spoustu zajímavostí o Halloweenu a Dušičkách. Nakonec se nám podařilo zvolit i nového bosse, kterým se stal Matrioška. Takto naše výprava skončila a následovala jen klidná cesta domů. :)

Zapsala Terka

 

 

HALLOWEENSKÝ KUTIL

Tak…a užili jsme si dalšího kutila v tomto roce. Tentokrát ve středu 23. 10. Všichni šikovní skauti, skautky, vlčata a světlušky se sešli v 16:00 na klubovně a kutil, nazvaný Mis dýně, mohl začít. Kdo chtěl, mohl si splnit odbornost herectví. Všude byla skvělé atmosféra. Někdo hrál loutkové nebo prstové divadlo, někdo naopak dlabal dýni. Vítězkou této jedinečné soutěže byla Pentlička. Nakonec všichni odešli s veselou náladou a krásnou dýní.

Zapsala Terka

SOVINEC

V pátek 18. 10. 2013 započalo další skautské dobrodružství na autobusové zastávce na ulici Dvorská. Odtud se několik skautů a skautek vydalo autobusem na hrad Sovinec. Cesta byla dlouhá, ale veselá. Po příjezdu na Sovinec, kde je netrpělivě vyčkávali ostatní vedoucí, se všichni zabydeli a zahráli si několik her. Na večeři byly oblíbené párky. Po jídle byla pro všechny ještě připravena stezka odvahy, kterou všichni zvládli. Další den byl více pracovní. Uklízely se a pálily větve v příkopu u hradu. Po obědě všichni dokončili práci, užili si prohlídku hradu a nakonec se vyrazilo na výlet na Rešovské vodopády. Cesta byla poněkud komplikovanější, obzvláště zpět, ale nakonec všichni živí a zdraví dorazili na hrad. Po večeři se hrálo ještě pár her a pak se šlo spát. Třetí den 20. 10. 2013 všichni v pořádku dorazili domů.

Zapsala Terka

 

PŘESPÁNÍ NA KLUBOVNĚ

V pátek 11. 10. 2013 v 16:30 hod. se skauti a skautky sešli společně s Jirkou a s Karčou na klubovně a byli rozděleni na dvě skupinky po třech lidech. Tyto skupiny měly za úkol rozluštit šifry a tak zjistit další postup. Obě byly úspěšné a nakonec v lese zjistily, že jejich úkolem je upéct kuře. Při rozdělávání ohně jemně poprchávalo a vše se zdálo být v pořádku. Po chutné večeři, kterou si připravily započala cesta zpět na klubovnu (teď už v opravdovém lijáku). Na klubovně se všichni převlékli do suchého oblečení a zahráli si hru Sardel. Druhý den ráno byla pro skauty a skautky připravena přednáška o první pomoci, která se všem moc líbila. Tím tato akce skončila a všichni na ni jistě budou rádi vzpomínat.

 Zapsala Terka

ODDÍLOVÁ SCHŮZKA

7. 10. 2013 se konala oddílová schůzka. Všichni Medvědi se sešli před klubovnou, kde si zabručeli oddílový pokřik a pak hurá na kapličku. Na kapličce byl připravený program- pouštění draka. Bylo zklamáním, že hodně Medvědů svého draka nemělo, ale naštěstí se nikdo nenudil. Zahráli jsme si spoustu her a dobře se pobavili. Tato oddílová schůzka se skvěle vydařila a všichni odešli domů spokojení.

Zapsala Terka

     

 

KUTIL

Ve středu 25. 9. 2013 proběhl historicky první středeční kutil. Děti se mohly buď účastnit speciálního programu, který připravila Keliš, nebo si splnit odborku zdravotníka. Jelikož tato odborka byla pro děti velice atraktivní, mnoho z nich si ji chtělo udělat. A tak má Šternberk od této středy spoustu nových zdravotníků, kteří vědí jak uvést člověka do stabilizované polohy, nebo aspoň vědí, jaké je číslo na záchrannou službu.

Zapsala Terka

 

ODDÍLOVÉ REKORDY

V sobotu 21. 9. 2013 proběhl na naší klubovně již 2. ročník oddílových rekordů. Děti si mohly ozkoušet své fyzické, řečnické a motorické dovednosti. Čekala na ně stanoviště jako výdrž pod vodou, zapálení svíček jednou sirkou, skládání obrázku, čtení na čas, skákání přes švihadlo, jazykolam strč prst skrz krk, psaní slov na čas, sirky do krabičky a dřepy. Všichni byli moc šikovní a každý ze sebe vydával jen to nejlepší. Tím pádem i letos padly nové rekordy. Po vyhlášení výsledků a rozdání diplomů se naši unavení rekordmané  s dobrým pocitem vydali domů. Všichni se už těší na příští rok! :)

Zapsala Terka

    

 

 

ZAHAJOVACÍ VÝPRAVA

A je tu opět září! Všichni jdou s (ne)chutí do školy a první pátek v novém školním roce je pro všechny Medvědy znamením zahájením nového skautského roku. Sešli jsme se v 15:00 hodin na naší nové klubovně a naše cesty směřovaly na Zelenou budku a do místního lomu. Cestu rychle utekla. Po cestě jsme sbírali Medvědy a na Zelené budce jsme si zahráli hry. Po příchodu do lomu měli již skauti a skautky nachystaný zahajovací oheň, které zbývalo jen zapálit. Po zapálení zahajovacího ohně všichni hodili do ohně přání, které si nejvíce přejeme v tomto školním roce. Opekli jsme špekáčky, zahráli jsme hry a pomalu jsme se vraceli zpět na klubovnu. Schůzka rychle utekla a už teď se těšíme na další.

Zapsala Karča

     

 ŠKOLNÍ ROK 2012/2013

SKAUTSKÝ TÁBOR 2013

Školní rok je u konce, vedoucí mají hromadu práce s táborem a děti už, už se nemůžou dočkat. Před táborem čeká všechny vedoucí a starší děti velmi náročný týden - stavění a hlídání tábora. Sešli jsme se tu poprvé v pátek 21.6. a hned v sobotu jsme začali stavět. Každý dělal něco a dohromady z toho vzniklo něco úžasného a pro nás všechny nezapomenutelného - DRUHÝ ODDÍLOVÝ TÁBOR. Práce bylo opravdu spousta, někdo stavěl stany, někdo stavěl most, latríny, někdo uklízel kuchyň, ale důležitý je výsledek! :) 

   

V neděli většina lidí z Hoštejna odjela, začínal jim pracovní, nebo školní týden. My jsme ale na Hoštejně zůstali a celý týden do 28.6. jsme hlídali tábor. V průběhu týdne jsme dodělávali na tábořišti ještě nějaké věci a opravy. Myslím, že stavění jsme si všichni užili, až na to počasí, které nám celý týden nepřálo. Ani to nás ale nezradilo a udělali jsme si super kotelnu :)

  

Je pátek 28.6.2013 a školáci dostávají vysvědčení, hned po vysvědčení dobalujeme zbytek věcí a chystáme se k odjezdu na tábor. Sraz na nádraží jsme měli ve 13:30, cesta velmi rychle utekla a kolem 17 hodiny jsme byli v táboře. Po příchodu na tábor jsme se všichni ubytovali ve stanech, udělali jsme prohlídku tábořiště a program mohl začít. Celotáborovou hru zahájila scénka vedoucích. Dozvěděli jsme se, že cestovní kancelář Kámen tour pořádá zájezd do Pravěku, ale pokazilo se letadlo a cestující se tam nemají jak dostat. Břeťa vymyslel, že se tam děti mají dostat po skupinách na jejich vlastní triko jak chtějí. Scénky dětí u ohně všechny velmi pozitivně naladily a tři kmeny - Kachnomuti, Delfínomuti a Žabomuti nám představily scénku s jejich cestou do Pravěku.

 

  

V sobotu ráno jsme se probudili v Pravěku. Celý týden jsme měli hry zaměřené na Pravěk, postavili jsme pravěké přístřešky, seznámili se s našemi pra, pra, pra, prapředky, získali jsme oheň, ulovili jsme mamuta, sehnali jsme pro naše kmeny potravu, i když byl obrovský hlad, na stromě nám místo jablek vyrostli banány a užili jsme si spoustu zábavy. Mimo program jsme plnili i různé skautské výzvy, jako je třeba 24 hodin na stromech a 3 orlí pera. Světlušky a vlčata plnili 3 kapky rosy a 3 vlčí tesáky.

   

V průběhu tábora jsme šli i na přespání do lesa, kde většina z nás spala poprvé pod širým nebem a někteří spali v přístřešku. Skauti a skautky si poprvé vyzkoušeli Setnův hrnec, který se jim moc povedl a všem moc chutnal. Někteří z nás chodili pilně každé ráno na lachtana, i když voda v Březné nebyla moc ohřátá. Večerní programy jsme měli v duchu známých televizních her, jako je talentmutománie, chcete být milionářem, nebo mamutopartička. Nechyběla samozřejmě ani stezka odvahy! :) Na celodenním výletu jsme byli v Zábřehu na Moravě na bazéně a na konci tábora jsme dostali poklad oddílová trika, ze kterých máme velkou radost.

   

Myslím, že celý tábor jsme si všichni moc užili. Na návštěvu za námi přijel i hasič Břeťa, který nám udělal přednášku o hasičině. Během tábora byly děti rozdělení do tří družinek, ve kterých společně pracovali a procházeli pravěkem. Už teď se těším na další tábor.

Zapsala Karča

SVOJSÍKŮV ZÁVOD

 Konečně jsme se dočkali! Naše chlapecká skautská družina v sobotu 4.5.2013 jela do Olomouce na okresní kolo Svojsíkova závodu. Celé dopoledne i dopoledne se jim vedlo skvěle! Zvládli všechny disciplíny velmi dobře. Skautský závod byl v Olomouci ve skautských klubovnách. Kluci museli klubovnu podle mapy najít a splnit v ní úkol. Snažili se ze všech sil a skončili na KRÁSNÉ TŘETÍM MÍSTĚ! S tímto nádherným umístěním postoupili do krajského kola, kterého se bohužel nezúčastnili.

Zapsala Karča

   

 

VÝPRAVA NA BAZÉN 

Jupííí a je tu další sobota v měsíci a my jsme se sešli na nádraží ve Šternberku, abychom jeli společně na další výpravu, tentokrát na bazén. Do Bohuňovic jsme jeli vlakem a hned po zaplacení vstupného se rozrazili dveře na bazén a Medvědi si šli užít vodních hrátek. Zařádili jsme se na tobogánu, ale panu plavčíkovi se to moc nelíbilo :) Zahráli jsme si různé hry, nahřáli jsme se v páře, poklábosili a co dál? Jede se zpět domů. Nikomu se sice nechtělo, ale maminky na nás už netrpělivě čekali.

Zapsala Karča

LASER ARÉNA OLOMOUC

V pátek 1.3.2013 jsme se místo skautské schůzky vypravili do Olomouce zahrát si Foglarovku 21. století. Většina z nás tam tento den jela poprvé, ale určitě ne naposled. První hru jsme hráli každý sám za sebe a druhou hru jsme hráli v týmech. Myslím, že jsme si to všichni moc užili. Byli jsme v takovém zapálení, že nám dokonce ujel vlak a museli jsme čekat na další. Skvělý zážitek to byl určitě pro všechny!

Zapsala Karča

  

PO STOPÁCH SKAUTINGU

22.2. významné datum pro všechny skauty a skautky na celém světě. V tento den si všichni připomínáme naše bratrství a sesterství ve skautském světě. I my skauti a skautky jsme se v tento den sešli, abychom společně zamysleli nad skautingem. Rozdělili jsme se do dvou družstev, ve kterých jsme zjišťovali nejdůležitější stopy skautské historie. Dozvěděli jsme se spoustu nových zajímavostí o naší organizaci. Večer někteří hráli karty a jiní si plni odbornou zkoušku zdravotníka. Ráno jsme si v kostce historii zopakovali v rámci projektu. Srandy jsme si užili kopec a mě se tato akce moc líbila!

Zapsala Karča

  

 

CESTOVÁNÍ V ČASE

Jupíííí!!! Vlčata jedou na Hoštejn na družinovou výpravu. Duch naší výpravy se pohyboval mezi 19 - 30 století. Stroj času, který se pokazil nás každou chvíli dovedl někam jinam. Chvíli jsme byli na diskotéce a za hodinu jsme se ocitli ve druhé světové válce. Vyzkoušeli jsme si vojenský výcvik, zahráli si spoustu he a v sobotu večer družina Polárek dostala nové rádce. Rádci družiny od 9.2.2013 je Ševča a Baribal. Celý víkend utekl jako voda, strojem času jsme se opět vrátil do přítomnosti a ocitli jsme se ve Šternberku na nádraží. Akce se nám všem moc líbila!:)

Zapsala Karča

    

 

TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA

V sobotu 5.1.2013 jsme se již po třetí sešli na Charitě, abychom pomohli s pořádáním tříkrálové sbírky. V 9 hodin jsme se vydali na cesty. Každá trojice měla své území, na kterém chodila a obcházela domovy se štědrými lidmi. Někteří lidé na nás čekali, pro jiné jsme byli nečekanou, ale milou návštěvou. Každé rodině jsme zazpívali tříkrálovou písničku a za peníz, který nám přispěli do naší kasičky jsme jim napsali svěcenou křídou požehnání na jejich dvěře a dali jsme jim cukřík na oslazení života. Po koledování jsme se vrátili opět na Charitu kde jsme dostali výbornou hrachovou polévku a spoustu občerstvení pro naše vyhladovělé žaludky. V neděli 20.1.2013 měli příležitost se všichni koledníčci sejít v kině, kam jsme dostali volnou vstupenku na film Madagaskar 3.

Zapsala Karča

BETLÉMSKÉ SVĚTLO

V sobotu 22.12. přijelo do Šternberka betlésmké světlo a my skauti jsme vzali lucerničky a svíčky a vydali jsme se mu naproti. Z vlaku vyskočili společně s betlésmkým světlem skauti z Brna od kterých jsme si naše lucerničky odpálili a světýlko jsme zanesli panu faráři na faru. V neděli 23.12. jsme toto světlo rozdávali lidem na náměstí ve Šternberku. Měli jsme tam vlastní stánek, ve kterém jsme na zahřátí prodávali skautský vánoční čaj, štrůdl a svíčky, které si lidé mohli doma zapálit, aby jim betlémské světlo jen tak nezhaslo. Myslím, že jsme navodili krásnou vánoční atmosféru několikati lidem a rodinám ve Šternberku, kteří si domů odnesli světlo z Betléma.

Zapsala Karča

VÁNOCE VČERA A DNES V PÍSAŘOVĚ

Jupííí, už je to tady!! Další oddílová víkendová akce, na kterou jsme nemohli dospat:) V pátek 14.12. jsme se sešli na vlakovém nádraží a vyjeli jsme. Ani jsme se nenadáli a byli jsme v Písařově na autobusovém nádraží. Kudy teď? Všude byly závěje sněhu, ale přece jen jsme cestu našli. Byla někonečná, ale dobrudružná a hlavně jsme ji všichni statečně zvládli. Po přírochodu na chatu už na nás čekala večeře a po večeři začal program. Ocitli jsme se ve 20. století a skauti se skautkami museli zachránit světlo. Vlčata a světlušky byli v chatě, hráli vánoční Az kvíz a drželi jsme pěsti skautům, aby úspěšně zachránili světlo. A?? Povedlo se! Chvíli před desátou hodinou první přenašeč světla donesl světlo do chaty a my mohli zase svítit:) Ráno jsme se probudili do Štědrého dne. Museli jsme chytit zlaté prasátko, připravit v chatě vánoční atmosféru, ozdobit perníčky a vše nachystat na příchod Ježíška. Odpoledne jsme se vydali na cestu do okolí, kde jsme si užili zimní radovánky ve sněhu. Jak se začalo stmívat našli jsme vánoční stromeček ideální pro zvířátka, který jsme jim ozdobili a dali pod něj dárečky. Zazpívali jsme jim koledy a pomula se vraceli zpět do chaty. Za nedlouho začal štědrý večer i u nás. Na večeři jsme měli výborný řízeček s brambory a po večeři jsme vyzkoušeli několik tradičních českých zvyků - vylívání vosku, které nám předpovědělo budoucnost na další rok, rozkrajování jablíček, pouštění skořápkových lodiček a spoustu dalších. Po rozdání dárečků se chýlil čas ke spánku. V neděli nás čekal náročný úklid chaty a ještě náročnější cesta domů.

Zapsala Karča

      

MIKULÁŠ

Skautky a vedoucí se rozhodli, díky skvělé schopnosti UMĚT STRAŠIT, že vyrazí 5.12. Mikuláši na pomoc. Sešli jsme se na klubovně, kde jsme si převlékli kostými, které nám zapůjčil sám Mikuláš a vydali jsme se na cestu. Cestou jsme postrašili, ale i pochválili několik dětí, které nám svěřil Mikuláš. Zastavili jsme se i u vlčat z našeho oddílu. Akce byla opravdu vyvedená, užili jsme si spoustu zábavy a u několika rodin jsme navodili krásnou předvánoční atmosféru. Ale samozřejmě pravý Mikuláš, čert a Anděl se stavil u dětí, které opravdu zlobí na tolik, že se na ně v pekle vaří voda celý rok:)

Zapsala Karča

   

GOMBÍKY

Třetí ročník oddílové akce GOMBÍKY JE TADY! V pátek 16. - sobotu 17.11.2012 jsme se sešli na klubovně, abychom společně strávili další akci. Nejdříve jsme šli na Kiosek, kde jsme našli zelenou větvičku na Betlém a poté jsme se vrátili do klubovny. Na začátek jsme si zahráli pár her a rozdělili se do tří družstev a točili se na rukodělných stanovištích. Kolem šesté hodiny se nenápadně vypařili skauti, kteří si pro nás přichystali stezku odvahy. Byla to opravdu skvělá stezka!!!! Po příchodu na klubovnu jsme dojedli večeři, zahráli si Sardela a šli jsme spát. Ráno někteří z nás plnili vlčka/odborku zdravotníka a jiní se zúčastnili maratonu deskových her.

Zapsala Karča

Druhou stopu, která vás navede ke třetímu úkolu si musíte vyzvednout v kavárně v parku:)

Zapsala Karča

KOTLÍKIJÁDA

V sobotu v 7 hodin ráno zvoní budík o sto šest a my s nadšením vstáváme a těšíme se na střediskovou akci v Komárově. Vyjeli jsme vlakem do Komárova, kde jsme si nachystali dříví, abychom mohli uvařit pravé skautské jídlo na ohni v kotlíku. Mňam! Všem se sliny sbíhaly celý den. Z našeho oddílu se zúčastnili akce tři družstva a každé družstvo se opravdu výborně předvedlo! Na hodinách zvonilo poledne a porota mohla začít chutnat. Družina skautů uvařila výborný bramborový guláš a družina vlčat s pomocí skautky a světlušky uvařila několik druhů rýže nasladko. Ochutnali jsme třeba rýží Tuti - fruti, Vánoční rýži, nebo kotlík pro Afriku! Celé dopoledne opravdu rychle uteklo a my se vraceli zpět domů s (ne)snězenými svačinkama!:)

Zapsala Karča

   

 

STŘEDA

Proč tato akce nese název STŘEDA? No přece, protože byla ve STŘEDU! A jaká tahle akce byla? Mě se teda líbila! A co jsme na této akci STŘEDA dělali? Vyzkoušeli jsme si disciplíny ze Svojsíkova závodu, dokázali jsme přenést oheň, z určitých surovin (z rýže, oleje, mléka, cukru, granka a skořice) jsme zvládli uvařit baštu, na které jsem si ne/pochutnali :), zasportovali jsme si a po příchodu na klubovnu jsme si zahráli hry, u kterých se ukázala naše ne/obratnost :) S ohněm si lépe vyhrála družina Medvědů a s obratností byla nejšikovnější družina Pand. Celá akce rychle utekla, ale fotka z akce nám bohužel unikla!:(

Zapsala Karča

HOŠTEJN aneb MEZI NÁMI MARŤANY!

Jakmile se náš oddíl dozvěděl od Intergalaktické patroly, že je nás zapotřebí na Hoštejně, neváhali jsme ani minutu a vyrazili jsme. Sešli jsme se v pátek 29. října na nádraží ve Šternberku a vydali se na domluvené místo. 

Hned toho dne, večer, jsme se dozvěděli, co po nás Intergalaktická patrola potřebuje. "Marťané z kmene Zeta Rucolli zajali jednu z našich lodí a my je musíme zachránit jinak bude planeta Země zabrána tímto kmenem." 

Znepokojeni touto informací jsem se šli pořádně vyspat, abychom jsem zítřejší tvrdý výcvik zvládli. Sobotní ráno bylo fyzicky i vědomostně náročné, jelikož úkoly, které na nás čekali měli prověřit jaké jsme hodni hodnosti. Ke zkoušce patřilo i mapovánní okolí a to cestou velmi obtížnou. Vydali jsme se na průzkumnou misi po stopách marťanů. Bohužel během této mise nám zmizeli z radaru, ale sešli jsme se s nimi až večer, kdy zabloudili před naši chatu.

Nabyti informacemi získané z výslechu zajatých marťanů jsem se dozvěděli, kde se nachází jejich úkryt. Vydali jsem se proto na záchranou misi. Bylo však jasné jak to dopadne. Využili jsem momentu překvapení a zneškodnili jsme Zeta Rucolli. Mezitím posádka zajaté lodi Orion nepozorovaně uprchla. 

Vše dobře dopadlo a kdyby se ještě někdo pokusil napadnou naši Zemi, ať to ani nezkouší!!! :)

Zapsala Keliš

     

 NOČNÍ VÝSADEK

V pátek 5.10.2012 se několik odvážlivců z našeho oddílu zúčastnilo nočního výsadku. Na klubovně jsme se sešli ve večerních hodinách, rozdělili se do dvou družstev a vyjeli jsme. Po celou dobu jsme měli zavázané oči a hned na prvním kruhovém objezdu nás vedoucí zmátli tak, že jsme byli ztraceni už ve Šternberku.

Po příjezdu na místo jsme byli odvedeni do lesa, abychom měli těžší orientaci, a po pár minutách jsme konečně spatřili světlo světa. Byla již úplná tma a kolem do kola byly samé stromy, louky, pole a široko daleko žádného světla. Věděli jsme jen to, že jsme mimo civilizaci, ale kudy teď? Někteří trefili cestu na poprvé, jiní na podruhé, ale důležité je že jsme to zvládli! Po cestě jsme plnili úkoly ve vesnicích, kterými jsme procházeli a kolem druhé hodiny ráno jsme se v plném počtu sešli v lomu u jednoho ohně s bolavými nohy a s novými zážitky.

Zapsala Karča

   

TRŽENÍ SKAUTSKÝCH REKORDŮ 21.9.2012

V pátek 21.9. jsme se sešli proto, abychom mezi sebou trhli skautské oddílové rekordy. Rekordy jsme trhli v devíti kategorií a když říkám rekordy, myslím opravdu REKORDY! Rekordy jsme trhali ve všech ktegorií - světlušky, vlčata, skauti, skautky. A jak jsme dopadli? Podívejte se sami!:)

1) Zapal co nejvíce svíček na jednu sirku 1. místo v kategorii skautů = Ševča (15 svíček), 1. místo v kategorii skautek = Šmoulinka (14 svíček), 1. místo v kategorii světlušek = Zlatovláska (6 svíček), 1. místo v kategorii vlčat = Filda (8 svíček)

2)Jak dlouho vydržíš pod vodou? 1. místo v kategorii skautů = Baribal (1:04 min), 1. místo v kategorii skautek = Šmoulinka (0:33 min), 1. místo v kategorii světlušek = Zlatovláska (0:35 min), 1. místo v kategorii vlčat = Šváb (0:34 min)

3)Kolikrát řekneš za minutu strč prst skrz krk? 1. místo v kategorii skautů = Baribal (40 krát), 1. místo v kategorii skautek = Koblížek (31 krát)), 1. místo v kategorii světlušek = Puntík (30 krát), 1. místo v kategorii vlčat = Šváb (23 krát)

4)Kolik uděláš dřepů za sebou? 1. místo v kategorii skautů = Baribal (253 dřepů), 1. místo v kategorii skautek = Šmoulinka a Koblížek (121 dřepů), 1. místo v kategorii světlušek = Puntík (268), 1. místo v kategorii vlčat = Matty (230 dřepů)

5)Kolikrát za sebou skočíš přes švihadlo? 1. místo v kategorii skautů = Ševča (86 skoků), 1. místo v kategorii skautek = Šmoulinka (130 skoků), 1. místo v kategorii světlušek = Rybka (15 skoků), 1. místo v kategorii vlčat = Filda a Šváb (15 skoků)

6)Kolik přečteš za jednu minutu písmen? 1. místo v kategorii skautů = Sedlák (361), 1. místo v kategorii skautek = Koblížek (435), 1. místo v kategorii světlušek = Zlatovláska (372), 1. místo v kategorii vlčat = Filda (373)

7)Za jak dlouho poskládáš obrázek? 1. místo v kategorii skautů = Ševča (0:38 min), 1. místo v kategorii skautek = Koblížek (0:40 min), 1. místo v kategorii světlušek = Puntík (2:16 min), 1. místo v kategorii vlčat = Filda (0:52 min)

8)Zvládneš používat jen jednu ruku? Za jak dlouho poskládáš sirky zpět do krabičky po jedné, manipulace dovolená pouze s jednou rukou. 1. místo v kategorii skautů = Ševča (1:05 min), 1. místo v kategorii skautek = Koblížek (1:05 min), 1. místo v kategorii světlušek = Zlatovláska (1:02 min), 1. místo v kategorii vlčat = Šváb (0:57 min)

9)Kolik slov dokážeš napsat za minutu? 1. místo v kategorii skautů = Ševča (16 slov), 1. místo v kategorii skautek = Koblížek a Sisi (20 slov), 1. místo v kategorii světlušek = Zlatovláska (14 slov), 1. místo v kategorii vlčat = Filda (11 slov)

Zapsala Karča

ZAHAJOVACÍ SCHŮZKA 7.9.2012

Po dvou měsících jsme se sešli abychom společně zahájili nový školní rok. Sešli jsme se na klubovně plni zážitků z prázdnin, se kterými jsme se chtěli podělit našim skautským kamarádům. Na klubovně jsme vzali věci a vydali jsme se směrem Kiosek. Na kiosku jsme s Broučkem a Keliš zahráli pár her a pokračovali jsme směr Tankodrom. Smích, hry, ani zábava nám po cestě opravdu nechyběl. Na Tankodromu byl připraven oheň, u kterého jsme se všichni zase po dvou měsících sešli. Opekli jsme si špekáčky, a protože čas na výpravách strašně rychle utíká byla opět naše zahajovací schůzka u konce.

Zapsala Karča

       

 

ŠKOLNÍ ROK 2011/2012

INDIÁNSKÝ ODDÍLOVÝ TÁBOR NA HOŠTEJNĚ 2.-8.7.2012

Rok se s rokem opět sešel a pro náš oddíl přišla dlouho očekávaná chvíle a to vyvrcholení skautské roku - TÁBOR! Letos jsme první rokem pořádali první oddílový tábor. Tábor byl na Hoštejně a zúčastnilo se ho 18 dětí a 5 vedoucích. Celotáborová hra byla v duchu indiánů. Indiánům vládl kmen Tete de Boule, ale už vypršela jeho vládní lhůta a hledal své nástupce, které taky našel. Místo kmene Tete de Boule se vlády zmocnil kmen Terasque a novým Hiawathou, který vládl nejen svému kmeni, ale i lidu se stal Koblížek.

  

Na táboře jsme také plnili různé odborky, výzvy, vlčky a světýlky, ale jen málo kdo se dostal až do cíle! Všichni skauti se rozhodli, že si splní 3 orlí pera. Bohužel 24 hodin bez mluvení je opravdu hodně namáhavá zkouška u které všichni až na Dudyho ztroskotali.  Ani Dudy nedošel do cíle, byl spatřen na samotce. Tři vlčí tesáky a tři kapky rosi dopadli podobně, ale přece jen to Matrioška a Orel zvládli! Nejtežší odborku výsadek plnil na táboře Baribal, který byl před budíčkem vyvezen na neznámé místo 20 km od tábořiště a musel do 10 hodin dojít zpět do tábora. Baribal úspěšně tuhle zkoušku složil v rekordním čase. Odbornou zkoušku plavce získalo již více dětí, stejně jako vlče i světýlko. Oddílovou výzvou byl Lachtan a Bystré hlavy, kterou většina dětí zvládla levou zadní.

   

Na táboře jsme také skládali skautský slib, který složil Šakal, Ševča a Sedlák. Na táboře jsme stihli vařit na ohni, vyzkoušeli jsme si adrenalinové přespání v lese, byli jsme na celodenním výletu na bazéně v Zábřehu, někteří si vyzkoušeli svoje první hlídky, užili jsme si spoustu zábavy, dobrodružství a spoustu dalšího. 

 

Zapsala Karča 

SOUMRAK

Nejstarší družina oddílu Medvědi se zúčastnila okresní akce s názvem Soumrak. Akce se konala od 8. - 10.6.2012 v Doloplazích u Olomouce. Tato akce patří mezi dřevárny. Družina Medvědů se účastnila první takové akce. Nejprve následovali pracné přípravy s kostýmy a se zbraněmi ještě před samotnou akcí. Jakmile bylo vše připraveno, mohlo se vyjet. Po příjezdu si kluci postavili stany a šlo se do boje. Hlava nehlava, kdo z koho? Každý do boje dával maximum. Celý víkend velmi rychle utekl a v boji zvítězila Aliance, za kterou jsme také všichni bojovali. Byla to velmi dobrá akce a už teď se těším na naše další dřevárny.

Zapsala Karča

 

VÝPRAVA NA RADÍKOV

Sešli jsme se v sobotu 9.6. na naší poslední oddílové akci v tomto školním roce. Původní cíl výpravy měl končit na Bradle, ale vzhledem k nepřejícímu počasí jsme vyjeli vlakem směr Olomouc a v Olomouci jsme nasedli na autobus do Radíkova. Vystoupili jsme na Kopečku a lesem došli do Radíkova, kde jsme měli prohlídku místních koníků a stájí. Po zajímavé prohlídce jsme se prošli po deštivé pevnině. Po příjezdu zpět do Olomouce jsme navštívili olomoucké Bradlo z vysokého domu, který je naproti nádraží. Viděli jsme široko daleko. Po prohlídce Olomouce a okolí jsme šli do místní restaurace na kofolu a hranolky. Venku se pomalu začínalo vyjasňovat, až když naše výprava byla u konce. V závěru výpravy jsme šli do místního Baumaxu, kde jsme si zahráli schvoku a poté šli na vlak, kterým jsme unaveni a spokojeni vraceli domů.

Zapsala Karča

 

ZÁVOD SVĚTLUŠEK A VLČAT

V sobotu 12.5.2012 se družina Polárek zúčastnila okresního kola závodu světlušek a vlčat. Brzy ráno jsme se sešli na nádraží a vyjeli jsme vlakem směr Hrubá Voda. Z vlakového nádraží jsme šli vyznačenou trasou na místo, kde závod vypukl. Po příchodu na místo jsme si zopakovali ještě pár vědomostí a v 9:00 se slavnostním nástupem zahájil celý závod. V 9:30 vypukl závod samotný. Naším úkolem bylo projít osmi stanovišti a co nejúspěšněji splnit úkoly. Některé úkoly nebyly jen tak jednoduché, ale všechny jsme úspěšně zvládli a přes nepříznivé počasí. Po splnění všech stanoviští na nás čekal poslední úkol a to úkol plazivec. Přes lanovou dráhu jsme se museli dostat za co nejrychlejší čas a bez dotknutí země. Po splnění posledního úkolu jsme se vydali na cestu na vlakové nádraží a jeli vlakem unavení domů. V tomto závodě jsme se umístili na krásném 10. místě. Všem účastníkům gratuluji, vedli si opravdu výborně!

Zapsala Karča 

SAURIKIÁDA

Posledního dubna se vlčata sešla na klubovně, aby si společeně užili saurikiádu. Sauríci, známí jako skautští kamarádi vymírají, dozvěděli jsme se na začátku výpravy. Ukradli je zlí lidé, kteří chtějí všechny sauríki zlikvidovat a my jsme se ihned rozhodli, že jim v tom zabráním. Vyšli jsme na cestu, únosci za sebou nechali stopy, které nás vedly postupně k různým úkolům a stanovištím, které jsme museli plnit. Cesta nebyla vůbec jednoduchá, protože únosci nám nechtěli vrátit sauriky zadarmo. Ale nakonec se nám přece jen sauríky podařilo zachránit! Naše cesty končily na Tankodromu, kde jsme si za odměnu opekli špekáčky a vydali se zpět do klubovny. Večer jsme hráli spoustu her a jako vyvrcholení celé akce bylo dobrodružné spaní ve stanu, které jsme si všichni užili.

Zapsala Karča

  

SKAUTSKÁ POUŤ

Dobrodružství začalo: Ráno v 8.00 byl sraz na zastávce u nemocnice. Odtud jeli do Olomouce. Tam jsme přestoupili na autobus, tím jsme jeli do Samotišek. Tam jsme vystoupili a šli jsme pěšky. Tam byla v 10.00 mše. Potom byl oběd a po obědě bylo zahájení hry. Byli jsme rozděleni do 12 skupin, potom jsme si vyrobili nosítka a na nich jsme nosili po celou dobu jednoho člena. Bylo 6 stanovišť a mezi nima nás mohli chytnout mafiáni. Naše skupina skončila jako poslední, ale zažili jsme spoustu zábavy. Potom jsme jeli autobusem domů.

Zapsal Ševča

 

VYZVĚDAČI

Tato akce byla určená pro skauty a skautky. Sešli jsme se v pátek 30.3. na klubovně, ale co se nestalo. Do klubovny přiběhla Karča a oznámila nám, že je někdo unesl. Karče se podařilo uprchnout, ale Broučkovi a Keliš nikoli. Únosci nám schovali obálku se stopy, které nás měli dovést k místu, kde se Brouček s Keliš nacházejí. Po rozluštění jsme se vydali na cestu a z mapy jsme vyčetlli, že se s největší pravděpodobností nalézejí v okolí Těšíkovské kyselky. Po příchodu na Těšíkovskou kyselku jsme hledali Keliš a Broučka a našli jsme je úspěšně. Potřebovali oživit, což se nám povedlo. Opekli jsme se společně špekáčky a vydali se na cestu do klubovny, kde jsme strávili noc. Ráno nás čekala rozcvička, a další část hry našich VYZVĚDAČŮ. Naším úkolem bylo plnit různé úkoly po Šternberku. Plnili jsme ze všech sil ve dvou držstvech. Ve 13:10 jsme měli sraz u Karči doma, kde nás čekal zasloužilý oběd. Po obědě jsme si zahráli další hry a šli domů. Byla to povedená výprava!

Zapsala Karča

 

KAČERCAP 2012

V sobotu 11.2. jsme se sešli na tradiční střediskové akci - turnaji ve florbale tzv KAČERCAP. Kačercap letošním turnajem oslavil své jedenácté narozeniny. Sešli jsme se v sobotu ráno ve sportovní oblečením a naladěni užít si sportovní dopoledne. Po nástupu začal první zápas v kategorii starších a to MEDVĚDI proti KOMÁRŮM. Celých dvacet minut to byl velmi napínavý zápas. Všichni se snažili ze všech sil a dávali do toho co mohli. Vítězem v této kategorii se stali KOMÁŘI. Hned po té následoval další zápas v kategorii vlčat a to KOMÁŘI proti ŠAVANŮM. I tento zápas byl velmi vyrovnaný a i v kategorii vlčat vyhráli KOMÁŘI. Po náročných zápasech jsme si v tělocvični všichni proběhli opičí dráhu a naši střediskovou akci ukončili slavnostním vyhlášením a předáním peněžitých odměn.Všem děkujeme za účast a těšíme se na další rok.

Zapsala Karča

   

 

 

VÝPRAVA NA BAZÉN A FILMOVO-DESKOVÁ NOC

Vodní radovánky na bazéně v Bohuňovicí si nemůžeme nechat ujít a proto jsme 27. ledna nasedli do vlaku směr Bohuňovice. Hned po příchodu do areálu jsme se co nejrychleji převlékli a rovnou skočili do bazénu. Tobogán, bazén, výhřívka toho vše jsme si uživali, ale čas běžel dál. Večer jsme se museli vrátit, jelikož na nás čekala večeře a připravená filmová noc. Schovali jsme se do spacáku a nechali se pohltit filmem. Na druhý den na nás čekala rozcvička na zahřáti před turnajem. Turnaj O krále deskových her. Bylo to velice vyrovnané, ale vždy musí být jenom jeden vítěz a tím se stal Lipo. Tuto akci jsme si náramně užili! 

Zapsala Keliš

VÁNOCE S ODDÍLEM

Letos jsme po prvé pořádali Vánoční oddílovou akci dohromady s oddílem z Olomouce, se kterými jsme byli na táboře. Vánočka byla o víkendu 16.-18.12. v Jeseníkách v chatě Pavučinka. V pátek odpoledne jsme měli sraz na autobusovém nádraží odkud jsme pokračovali do Jeseníku. Po příjezdu do Žulové jsme šli na chatu, kde jsme počkali na oddíl z Olomouce a naše víkendové dobrodružství začalo. V sobotu ráno jsme po probuzen zjistili, že je štědrý den. Vyráběli jsme přáníčka a kaštanové náhradelníky a hráli hry v chatě. Byli jsme rozděleni do tří družstev a soutěžili jsme mezi sebou. Po obědě jsme se vydali na procházku a hledali jsme vánoční strom, ke kterému večer půjdeme a připravíme ho zvířátkům. Došli jsme k Nýznerovským vodopádům a dále pokračovali cestou necestou. Po příchodu na chatu se začalo stmívat a my jsme hráli po chatě vánoční pexeso a zkoušeli vyplnit vánoční hádanky. Před večeří jsme se vydali s kukuřicí, kaštany, ovocem, zeleninou, starým chlebem k našemu stromečku, který jsme si odpoledne vybrali. U stromečku jsme začali zvířátkům zpívat koledy, zapalovali jsme prskavky a zvířátkům jsme dali všechny dobrůtky, které jsme jim přinesli. Po příchodu do chatu nás čekala štědrovečerní večeře bramborový salát a kuřecí řízeček. Po večeři, jsme si rozdali dárečky, které nám tam Ježíšek nadělil a zahráli jsme své pohádky. Jedno družstvo mělo pohádku o perníkové chaloupce, druhé sůl nad zlato a třetí družstvo mělo Mrazíka. Na závěr večera si pro nás připravili loutkové představení vedoucí z loutek, které jsme sami na schůzkách vyrobili. V neděli ráno jsme začali uklízet chatu a balit si naše věci. Po sbalení jsme byli venku, kde jsme hráli hry a v 11 hodin jsme odcházeli na autobus. Domů jsme přijeli v 16:30 unavení a spokojeni s novými zážitky.

Zapsala Karča

GOMBÍKY

I letos jsme se společně s oddílem sešli na akci "Gombíky". Gombíci proběhli těsně před první adventní nedělí v pátek až sobotu 25.-26.11.2011 na naší skautské klubovně. Jelikož byl před námi první advent Gombíci byli zaměření na vánoční čas. Sešli jsme se v odpoledních hodinách a byli jsme rozděleni do čtyř družství a postupně jsme se střídali na těchto stanoviští: Brouček- vyrábění lodiček ze skořápek a pouštění, Karča- ubrousková technika na květináče, Keliš- výroba adventních věnců, Baribal- soutěž o nejkrásnější vločku. Večer jsme si zpříjemnili hry a velmi rychle utekl. Ráno jsme měli rozcvičku a po rozcvičce následovali soutěže ve výrobě vánočních řetězů a zdobení klubovny. Celé ráno rychle uteklo a v 10 hodin jsme odešli do našich domovů. 

Zapsala Karča

   

HALLOWEENSKÁ PÁRTY

V pátek 4.11.2011 jsme pozvali na naší skautskou klubovnu všechny skautská strašidla a strašidýlka na náš první ročník oddílové Halloween párty. Sešli jsme se na klubovně, která se proměnila ve strašidelné doupě a párty začala. Zahráli jsme si spoustu zábavných her a přejídali se z občerstvení. Měli jsme závody v tom, kdo vyloví nejvíce jablek v kýblu, nebo kdo dřív sní jogurt se zavázanýma očima a nebo kdo si nejrychleji vyhledá své místo a plno dalších zábavných her. Mezi tím, co nám Karča vyprávěla strašidelnou pohádku šel Brouček a družina skautů připravit stezku odvahy. My jsme se po chvíli vydali ven, abychom si strašidelnou stezku prošli. Šlo se po cestě, kde byly zapálené svíčky a celá trasa byla v lese. Po cestě nás naši starší kamarádi strašili, ale my jsme se nebáli! Všichni jsme došli na konec naší cesty a nad všechny strašidla jsme vyzráli. Jelikož čas na skautských akcí rychle letí, měli jsme opět konec naší skautské akce.

Zapsala Karča

      

 

KLADENÍ VĚNCŮ

Ve středu 26.10. jsme měli stráž u pomníku svobody. Stáli jsme před sochou k výročí vzniku samostatného československého státu v roce 1918. Každoročně si totu akci přimpomínáme kladením věnců a proslovem našeho starosty a my jsme jim u tohoto významného dnu dělali stráž.

Zapsala Karča

           

 

DRAKIÁDA

Letos jsme spojili výlet za naší oddílovou vedoucí Káá a drakiádu do jednohu. Drakiádu jsme letos měli v Dlouhé Loučce. V dopoledních hodinách jsme nasedli na vlak a v Újezdu na autobus, který nás odvezl do Dlouhé Loučky. Po příjezdu do Loučky, jsme šli na pole a po cestě jsme zjišťovali informace o vsi. Po příchodu na pole jsme rozložili draky a připravili si pro porotu jak se drak jmenuje, od kud je, co umí a jak umí křičet. Po seznámení s našemi draky jsme šli létat. I to nám hodnitila porota. Porota nás obodovala a my jsme se vydováděli a šli jsme ke Káá, kde jsem si připravili oheň a na oběd si upekli špekáčky a v ohni upekli brambory.Po obědě jsme šli do parku, kde jsme hráli různé souteže a hry a také jsme se dozvěděli vítěze drakiády. V kategorii vlčat byl na prvním místě Orel, v kategorii světlušek byla na prvním místě Myška, v kategorii skautů byl na prvním místě Šakal a ze skautek se na prvním místě umístila Šmoulinka. Jakmile se začalo stmívat, bylo to pro nás znamení že naše skvělá výprava se blíží ke konci. Nasedli jsme do autobusu, který nás zavezl až do Šternberka.

Zapsala Karča

     

 

PAVUČINKA

Máme tu nový školní rok a s ním nové výpravy a výlety! První oddílovou výpravou ve dnech 30.9.-2.10.2011 byla výprava na Pavučinku! Pavučinka je skautská chata v Jeseníku poblíž vesnice Žulová a náš oddíl i naši vedoucí ji v tomto termínu vyzkoušeli poprvé a všem se tu opravdu moc líbilo! Poblíž naší chaty se totiž ukrývalo několik pokladů a my jsme byli ti, kteří je všude možně hledali a dostávali. Celou víkendovku jsme měli nádherné počasí, které bylo ideální pro lovení všech nejzáhadnějších pokladů. V sobotu dopoledne jsme strávili v blízkosti naší chaty, kde jsme dobývali poklady našich vedoucí, kteří tam bydlí již 3000 let! A odpoledne jsme se vydali do okolí Žulové. Největším pokladem, ale pro nás bylo, že vlčata a jedna světluška mohli skládat slib!:) Sliby jsme skládali v sobotu v 00:00 a atmosféra byla moc pěkná! Slib si zasloužili: Šváb, Bobr, Lipo, Punčoška, Orel, Matrioška a světluška Myška! V neděli ráno jsme se probudili a ještě na nás čekali další poklady. Po svačině jsme si zbalili všechny věci a jeli jsme autobusem domů. V odpolednch hodinách jsme se spokojeni a unaveni vrátili do Šternberka, kde si nás vyzvedli naši rodiče.

Zapsala Karča

     

 

TÁBOR

Vyvrcholením celého skautského roku bývá velká a očekávaná akce, která nese název tábor. I my 13.oddíl Medvědi jsme jeli na skautský tábor. Tábor byl v andělském údolí nedalekého Starého města a jeli jsme tam společně s oddílem z Olomouce s Ostrými hochy. Na táboře nám vyšlo krásné počasí, etapová hra byla Staré řecké báje a pověsti. Byli jsme rozděleni do čtyř družstev a každé družstvo mělo svého boha a poloboha. Tábor byl opravdu velmi vydařený! A co jsme tam celý ten týden dělali? Hráli plno her, měli jsme orientační běh, byli jsme na celodenním výletě na Paprsku, měli jsme tam dřevorubecké závody, dozvěděli jsme se jak vařil Seeton a zkusili jsme si to podle něj, měli jsme služby v kuchyni a naučili se vařit některá jídla, měli jsme noční hlídky, při kterých jsme překonávali sami sebe, seznámili jsme se tam s novými skautskými kamarády, měli jsme závody v uzlování, tři táboráky a spoustu dalšího!

Zapsala Karča

      

VÝPRAVA NA HOŠTEJN

Poslední oddílová výprava byla na Hoštejně ve dnech 6.-8.5.2011. Vyjeli jsme v pátek a počasí bylo opravdu nádherné! Téma této víkendovky byla "výprava na Mount Metla" což znamená sopka s názvem Medvědí Tlapa. Abychom se mohli na tuto sopku dostat potřebovali jsme pořádný výcvik, který nezvládne jen tak někdo! A také jsme potřebovali získat všechny potřebné věci na tuto nezdolatelnou výpravu. V sobotu odpoledne jsme šli na to a dokázali jsme to! Dostali jsme se na naší slavnou medvědí sopku i když cesta vůbec jednoduchá! Večer nás čekal slavnostní táborák, po kterém jsme všichni usli jak koťata. V neděli ráno jsme si zahráli ještě další hry a jeli spkojeni domů se spoustu nových zážitků!

Zapsala Karča

   

DEN ZEMĚ

Letos jsme společně s veřejností oslavili Den Země. Sešli jsme se ve 14:00 hodin na zelený čtvrtek 21.4.2011 u sportovní haly ve Šternberku a oslavy začaly. Oslavovali jsme tak, že jsme malovali křídami na silnici. Malovali jsme nejrůznější obrázky od lidí,postaviček,skautů, pohádkových bytostí, zvířátek až po celou naši zeměkouli. Sešli jsme se v hojném počtu a tento den jsme si společně užili!

                                                                                                                                                                                              Zapsala Karča

   

 

APRÍLOVÁ VÝPRAVA

V pátek 1.4.2011 jsme měli oddílovou aprílovou výpravu do lesa. V 15:00 jsme se sešli na klubovně v hojném počtu a skvěle naladění. A zábava začala, sotva jsme vyšli z klubovny byl to samý apríl. Srandičky a vtípky na naše kamarády nám šli opravdu na jedničku. Naše cesta směřovala na Tankodrom,kde jsme si rozdělali oheň, vyslechli přednášku o správném zapalování ohně a opekli si špekáčky. Po jídle jsme hráli na louce hry a čas naší výpravy se pomalu chýlil ke konci. Nikomu se domů nechtělo ze dnu plných aprílů, zábavy a slunečného počasí, ale nedalo se nic dělat. Celá výprava opravdu rychle uběhla a těšíme se na další APRÍÍÍL!!:)

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Zapsala Karča

   

 

VÝPRAVA NA HOLUBOVKU

Na poslední zimní výpravu vyjela družina Polárek o víkendu 18.-20.3.2011. Naše cesty směřovali na hájenku nedaleko Rajnochovic. Na tuto výpravu jsme vyjeli i s našimi skautskými bratry z Vizovic. Po příjezdu do Rajnochovic na nás čekalo nemilé překvapení, které jsme mile zvládli a to obtížná cesta na hájenku. V pátek večer začalo sněžit z plných sil a proto jsme se v sobotu ráno probudili do krásné zimní krajiny plné sněhu a místo rozcvičky jsme hráli koulovačku a stavěli sněhuláky. Světlušky a vlčata si velmi oblíbili karetní hru BANG, kterou hráli o sto šest. V odpoledních hodinách jsme se vydali na zimní procházku k vysílači. Večer jsme hráli různé hry venku i v chatě. V neděli ráno jsme se museli začít balit a uklízet chatu. Celý víkend rychle utekl a pořádně jsme si užili posledního sněhu.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   Zapsala Karča

    

EXPEDICE ŠIFRA

Víkendová akce pro chlapce z družiny Medvědí tlupy proběhla o jarních prázdninách 3.-5.3.2011. Sraz jsme měli v pátek ráno na klubovně a naše cesty směřovali na chatu do Lipiny. Byl to vysokohorský zimní výstup a proto nás už cesta velmi zmohla. Po příchodu na chatu jsme se řádně seznámili s naší expedicí a postavili jsme mohylu. Také jsme řešili obtížné problémy se solvinou, které se nám moc nevyvedli,ale snažili jsme se jen jak to bylo možné. Páteční večer jsme strávili s hrami a povídáním o skautingu. V sobotu po vydatné snídani jsme venku hráli různé hry a přiučili se něco o historii skautingu a zdravovědě. Odpoledne jsme vyrazili na naší hlavní expedici na Modré skály, kde jsme si na ohni uvařili zasloužený oběd. Ve večerních hodinách jsme se vrátili zpět na chatu, kde jsme si opekli špekáčky a unavení zalehli ke spánku. V neděli jsme vstávali v brzkých hodinách, jelikož jsme museli být doma brzy. Celá expedice se nám povedla a už teď se těšíme na další.

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                      Zapsala Karča

      

 

ZOO OLOMOUC

Krásné prázdninové pondělí 28.2.2011 si družina Polárek vyjela na výlet do Olomoucké ZOO. Ráno jsme měli sraz na nádraží a naše dobrodružství začalo. V Olomouci jsme chvíli počkali na autobus, který nás zavezl na sv.Kopeček a tradá do ZOO podívat se na zvířátka. Byla to příjemná výprava, dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o zvířátkách a jejich životě. Naše cesta mířila přes medvědy, žirafy,hrochy, opice, žraloky, krokodýly,papoušky, netopýry až zpátky do Šternberka. V odpoledních hodinách jsme přijeli spokojení a hladoví na nádraží, kde si nás vyzvedli maminky. 

                                                                                                                                                                                                                   Zapsala Karča

   

 

 

BAZÉN BOHUŇOVICE

Naše skautská výprava začala v sobotu 19.2.2011na nádraží ve Šternberku, kde jsme sešli a vydali se vstříc dobrodružství. Všichni jsme se těšili, až si budeme moct sjet tobogán, skočit šipku nebo si zahrát si vodní válku. V bazéně jsme byli jako doma. Užívali jsem si vodních radovánek, ale čas je neúprosný. Uteklo to jako voda, ale zbyla nám ještě chvilka času, na to, abychom si zahrály pár her v nedalekém parku. Blížila se třetí hodina odpolední a my se museli vrátit zpátky ke svým maminkám. Moc jsme se tuto výpravu užili. 

                                                                                                                                                     Zapsala Keliš

  

 
KAČERCAP
V sobotu 12.2.2011 nás čekal tradiční střediskový turnaj ve florballe. Sešli jsme se ráno v tělocvičně a vše začalo. Letos náš slavný kačercap slavil desáté výročí. Sešli se zde děti ze Šternberka, ze Lhoty a z Komárova. Někteří si s sebou vzali i roztleskávačky, které fandily o sto šest. V kategorii mladší ve florballe vyhrálo družstvo POLÁREK z našeho oddílu Medvědi a v kategorii starších vyhrálo družstvo MEDVĚDÍ TLUPY opět z oddílu Medvědi. Potom nás čekala zábavna opičí dráha a vyhlašování výsledků. Celý kačercap se nám moc povedl a opět za rok se sejdeme u dalšího florbalového utkání! Sportu tři krát zdar,zdar,zdar!
 
                                                                                                                                                                                                                           Zapsala Karča
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
    
 
 
 
 
TŘÍKRÁLOVÁ SBÍRKA
Dne 8.1.2011 pořádala charita Šternberk tříkrálová sbírka a my skauti jsme jim s koledováním pomohli. Sešli jsme se v sobotu ráno na charitě a dobrodružství začalo. Na hlavy jsme nasadili koruny, oblékli jsme si na sebe královský plášť, na krk jsme zavěsili pokladnu, do ruky jsme dostali posvěcenou křídu a vyšlo se. Bylo to moc príma, chodili jsme dům od domu a lidem zpívali písničku my tři králové jdeme k Vám. Když nám lidé do naší pokladničky přispěli, napsali jsme jim požehnání na dvěře a dali jsme jim cukřík na oslazení života.
Kolem oběda na nás na charitě čekalo občerstvení, kde jsme se posilni, někteří se vrátili zpět do svých domovů a ostatní chodili o odpoledne.
Sbírka byla úspěšná a všem lidem, kteří přispěli do naší pokladničky patří velké díky!!
                                                                                                                                                                                                                  Zapsala Karča
     
 
 
NÁVŠTĚVA DIVADLA V OLOMOUCI
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Předmikulášský čas jsme s našimi nejmenšími oslavili v sobotu 5.12.2010 v Olomouci. Odpoledne jsme se sešli na vlakovém nádraží a společně vyjeli do Olomouce odkud jsme tramvají pokračovali na zastávku Náměstí Republiky, kde jsme vystoupili a šli jsme do divadla hudby. Herci nám hráli vánoční představení, které se jmenovalo sejdeme se před betlémem. Vystoupení bylo moc pěkné, zazpívali jsme si koledy, viděli jsme betlém a dozvěděli jsme se plno zajímavých věcí o Ježíškovi,Josefovi a Marii. U vystoupení jsme se také hodně nasmáli a po vystoupení jsme mohli ochutnat i vánoční cukroví, které pekla babička z divadla. Po skončení vystoupení jsme se šli podívat na náměstí na vánoční trhy, kde jsme maminkám koupili malé dárečky a podívali jsme se na zvonici a na vánoční stromeček. Po cestě jsme dokonce potkali i čerta, Mikuláše a Andílka, jak jeli v tramvaji a povídali si s dětmi. K večeru jsme u Prioru nasedli do tramvaje a jeli jsme směrem nádraží odkud jsme vlakem jeli zpátky domů.
                                                                                                                                                                    Zapsala Karča
 
 
 
 
CHATA V HRANIČNÍCH PETROVICÍCH
Konečně jsme se dočkali!:) Naše každoroční podzimní výprava do Hraničních Petrovic na chatu. I letos jsme se tu všichni opět sešli v hojném počtu o víkendu 26.-28.11.2010. Naše dobrodružství začínalo v pátek večer, kdy jsme hráli seznamovací hry, zpívali písničky, seznamovali se, a užili si spoustu legrace a zábavy!V sobotu ráno nás před výbornou snídaní čekala rozcvička, kde jsme přivítali první sníh. Po snídani nás čekala tůra na Těšíkovskou Kyselku do Těšíkova. Tůra nám zabrala celé dopoledne, ale určitě stála za to! Odpoledne jsme strávili ve vnitř v chatě i venku. Hráli jsme pašeráky a plno dalších zajímavých bojovek. V sobotu večer jsme skoro všichni prošli strašidelnou stezkou odvahy, při které jsme se hodně báli. Také jsme večer hráli po celé chatě stezku odvahy po tmě a Sardela u kterého muselo být všude naprosté ticho a moc se nám tyhle hry povedli zahrát!:) Po večerní pohádce, kterou jsme se poslechli jsme šli spát. V neděli ráno jsme se probudili později, protože jsme skoro všichni zaspali, ale vůbec nám to nevadilo!:) Po snídani a hrách na probrání jsme se museli ač neradi začít balit věci domů a uklízet. Nikomu z nás se domů něchtělo, ale maminky se na nás už moc těšily a nic jiného nám nezbylo. Po posledním společném obědě jsme se vydali na cestu. DOšli jsme na zastávku a autobusem jsme se spokojeni a unaveni vraceli domů.
                                                                                                                                          Zapsala Karča
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
                  
                       
 
GOMBÍKY
Měsíc se s měsícem sešel a byl tu listopad a sním dobrodružná akce gombíky. Někteří z nás si zde vyzkoušeli první přespání se svými skautskými kamarády a všichni jsme to úspěšně zvládli!:) Sešli jsme se v pátek 12.11. odpoledne na klubovně, přivítali jsme se a venku jsme se zahráli několik her. Po setmění jsme si v klubovně vyráběli rukodělné práce s naší vedoucí Káá a v klubovně jsme hráli různé hry. Po vydatné večeři jsme zjistili, že nám chybí naši starší členové, kteří s námi ještě před chvílí byli a šli jsme je hledat. Došli jsme na Koisek, byla krutá zima,ale i přesto jsme neztráceli naději pro naše milované kamarády. Ze začátku lesní cesty směrem na zelenou budku na lavečce seděl Fyzik, u kterého jsme všichni museli odevzdat baterky a projít si strašidelnou stezku odvahy. Všichni jsme to úspěšně zvládli a naši starší kamarádi se nikde neztratili, ale pořádně nás postrašili na stezce odvahy. Potom jsme se všichni unaveni vrátili na klubovnu a po karetních hrách a vyprávění pohádek jsme šli spát. Ráno jsme se probudili a čekala nás rozcvička, aby jsme protáhli všechny kůstky v těle. Po snídani jsme šli do městského parku, kde jsme hráli orientační hry. Do klubovny jsme se vrátili před obědem a vyráběli jsme si další rukodělné výrobky. Po obědě nás čekal úklid klubovny a na závěr našeho dobrodružství hledání zázračného kufříku, který nám vysvětlil co pro nás Gombíky znamenají.
                                                                                                                                                    Zapsala Karča
 
 
VÝPRAVA DO DLOUHÉ LOUČKY
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
V sobotu 23.10.2010 jsme jeli na výpravu do Dlouhé Loučky. Před obědem jsme se všichni sešli ve Šternberku na nádraží a jeli jsme vlakem do Újezda. V Újezdu jsme čekali na příjezd autobusu, který s námi mířil do nedaleké nenápadné vesničky na Hané, do Dlouhé Loučky. Čekání na autobus jsme si zpříjemnili různými hry. Po příjezdu do Loučky, už na nás čekala Ká, která nás provedla po zámeckém parku, kde jsme sbírali krásné velké podzimní listí,šípky,bodláky a plno dalšího. Po zámeckém parku nás čekala obchůzka blízkého okolí a po náročné procházce opékání špěkáčků a oheň,u kterého jsme se všichni zahřáli a pořádně nadlábli. A po pořádném jídle nás čekaly další hry,které jsme si všichni společně zahráli a užili. Odpoledne opět uteklo velmi rychle, přiblížil se večer a to pro nás bylo znamení jet domů. Zpátky jsme jeli autobusem,kde někteří z nás usnuli a vyprávěli jsme si strašidelné pohádky. Ve Šternberku si nás vyzvedli maminky a tatínci a my jsme spokojeni a s novými zážitky se vrátili domů:)
                                                                                                                                                                                                                                Zapsala Karča
                                   
 
VÝPRAVA ZA DRAKEM MRAKEM
Jednu krásnou říjnovou sobotu 16.10. se šternberští skauti sešli na klubovně a společnými silami šli hledat zraněného draka Mraka, který přes jaro a léto zapomněl létat. Milý drak Mrak spadl do šternberských lesů a zanechal za sebou stopy a úkoly,které děti měly plnit. Děti byly opravdu velmi šikovné,splnily všechny úkoly a našly všechny stopy,dokonce i zraněného draka Mraka. Vyvrcholení odpoledne byla jedinečná drakiáda. I přes nepříznivé počasí pro draky skoro všichni draci vzlétli,představili se nám a předvedli nám i jejich pořádný křik,který šel slyšel až v oblacích. A jak drakiáda dopadla? Na prvním místě se umístil ŠIMON DRLÍK, na druhém místě se umístila světluška ANIČKA STUŽKOVÁ  a na třetím místě skončil LUKÁŠ ADLER.Spokojení a s novými zážitky jsme se vrátili domů všichni zdraví a živí:) Už teď se těšíme na další výpravu a děkujeme všem dětem za účast:)
                                                                                                                                                                       Zapsala Karča
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
Ads by Video PlayerAd Options
 
      
TOPlist